У првој припремној утакмици ФК „Тимок 1919” изгубио од ФК „Мешево”

ФК „Тимок 1919” Зајечар

Одиграна је прва контролна утакмица фудбалера зајечарског „Тимока 1919” против екипе ФК „Мешево” – члана Српске лиге Исток.

У овој припремној утакмици, зајечарски играчи изгубили су од ФК „Мешева” резултатом 0:2 (0:0).

Комбиновани састав Зајечараца стартовао је офанзивно и у првих петнаестак минута створио неколико веома изгледних прилика за гол. Прво је голман гостију Марковић одлично зауставио ударац Растка Николића, а исти играч је погодио пречку након одличног дуплог паса Александра Илића и Лазара Николића. Пред сам крај првог полувремена поново је Растко Николић био у шанси да доведе Зајечарце у вођство али је његов ударац завршио преко гола. Гости из Мешева у првих 45 минута нису имали озбиљније прилике да угрозе гол голмана Милана Петровића.

Гости из Мешева повели су у 47. минуту, а постигли су погодак и у 80. минуту ударцем из шеснаестерца.

Наредни контролни меч Зајчарци су заказали у среду 27. јула 2022. против „Дунава” из Прахова.