Тимочка КрајинаЗајечар„Тимок 1919” победио „Бор 1919”, око 100.000 динара сакупљено у хуманитарне сврхе

Прелепо поподне у Зајечару измамило је око 500 љубитеља фудбала да испрате дерби меч 8. кола Зоне „Исток” између домаћег „Тимока 1919” и гостију из комшијског Бора.

Мотив више била је и чињеница да је меч старих ривала имао и хуманитарни карактер. Наиме на улазу на трибине постављена је кутија за сакупљање прилога за операцију Ненада Ћирића Ћире коме је потребно 13.000 евра како би 26. октобра отпутовао на операцију у Русију. Осим хуманих Зајечараца на трибинама је било и пуно навијача из оближњег Бора тако да је сакупљено око 100.000 динара што је за сваку похвалу.

„Тимок 1919” је у првих 45 минута, ако изузмемо почетно испитивање снага, био нападачки оријентисан. Играло се више на половини противника, али без конкретног решења у нападу. Једину прилику је имао брзоноги Душан Милосављевић у 43. минуту који је из окрета са 16 метара шутирао оштро под пречку, али је млади голман Немања Јаковљевић одличном парадом сачувао своју мрежу.

Након одмора прву праву прилику Зајечарци су претворили у гол. У 50. минуту након одбијене лопте Никола Трукић је асистирао до капитена Уроша Николића који је био сам испред голмана гостију и није му било тешко да затресе мрежу Борана за вођство од 1:0. Гости су вршили притисак на помоћног судију јер су сматрали да је Николић био у офсајду, али нису успели да утичу на промену одлуке. Најнервознији је био Дамир Рамадани који је након првог жутог картона одмах зарадио и други тако да су гости до краја утакмице играли са играчем мање.

Од тог тренутка љубитељи фудбала у Зајечару могли су да виде једну отворену игру са пуно шанси на обе стране. У 67. минуту Љубиша Карабашевић је изненада изашао сам испред гола голмана „Тимока” али није био најпрецизнији. Три минута касније Андрија Милићевић је могао да изједначи резултат, али такође је био непрецизан. Последњих петнаестак минута Зајечарци су преузели потпуну иницијативу и са играчем више стегли су обруч око гола гостију, али нису успели да постигну још који погодак. Да нису промашили зицере Ненад Стаменковић, Лука Стојадиновић, Урош Николић и Александар Илић, могао је „Тимок 1919” и до убедљивије победе.

Сви медији који преузму текст, фотографије или видео, дужни су да наведу извор – Тимочка (timocka.rs). Уколико преузимају комплетан текст и фотографије, већи део текста, или је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.