„Тимок 1919” и „Ртањ” одиграли нерешено у другој припремној утакмици

Фудбалери „Тимока 1919” одиграли су и другу контролну утакмицу током зимских припрема.

У првом мечу минулог викенда изабраници Војкана Рајчића победили су неготински „Хајдук Вељко” са 3:0. Два гола је постигао Марко Ристић, а један Урош Николић.

У другом мечу Зајечарци су угостили бољевачки „Ртањ”, члана Зоне „Исток”. „Тимоку 1919” су се на самом крају прелазног рока прикључили Никола Тричковић (РФК „Нови Сад”), Урош Иветић („Слога” Краљево) и Михајло Јелић („Дубочица”) тако да ће Зајечарци имати знатно јачи тим него прошле године.

Гости из Бољевца су такође појачали своје редове тако да су пружили снажан отпор српсколигашу из Зајечара. Тренери оба тима дали су шансу свим играчима које имају на располагању. Средином другог полувремена, након изненадне промене правца лопте изазване лошим тереном, у шеснаестерцу „Тимока” најспретнији је био Марко–Данијел Дујкић и без много муке затресао мрежу голмана Александра Јовановића за вођство „Ртња” 0:1. Десет минута касније млади Александар Илић (2005) је феноменално упослио Вељка Ранђеловића који је са десетак метара шотирао по земљи у ближи угао и постигао погодак за изједначење.

Зајечарци ће до почетка пролећног дела првенства одиграти још три утакмице, а прву наредну за три дана у Јагодини. Несумњиво је да Зајечарци имају добар тим, али ће тренер Војкан Рајчић морати да ради на уигравању екипе како би успели да остваре зацртани циљ тј. опстанак у српсколигашко друштво.