ВестиСЕЛФИ УБИЈА: Више од 250 људи погинуло због "лајка"

СЕЛФИ УБИЈА: Више од 250 људи погинуло због „лајка“

Девојка ради
Фото: Shutterstock, илустрација

У жељи да имају најлепши селфи неки корисници мобилних телефона не обазиру се на опасности, које су везане за позу и околину у којој се налазе, па су бројни такви покушаји завршени смртним случајем.

Између октобра 2011. и новембра 2017. године широм света је најмање 259 особа изгубило живот током сликања селфија, произилази из студије индијског стручног магазина „Journal of Family Medicine and Primary Care”. Пет пута више особа је протеклих година умрло током него што је изгубило живот у нападу ајкула, преносе аустријски медији.

У истом периоду је 50 особа изгубило живот у нападу ајкуле.

Иако жене у просеку праве више селфија, међу погинулима је више мушкараца и они су три четвртине смртно страдалих. На врху статистике по броју смртних случајева је Индија, где је 159 особа изгубило живот током покушаја да се сликају. Највећи део жртва су млади, који су погинули током покушаја да направе групни селфи, што је најомиљенији облик селфија у Индији.

Тако су неки погинули током покушаја да се сликају на шинама са долазећим возом у позадини. Индијске власти су због ових података успоставиле зоне у којима је селфи забрањен, а само у Мумбају има 16 таквих зона.

Русија се налази на другом месту ранг листе смртности због селфија са 16 жртава, које су погинуле са мобилним у рукама падајући са мостова или вишеспратница.

У САД је 14 особа изгубило живот током сликања селфија, а већина се упуцала током покушаја да се слика са оружјем у руци, али и више особа је погинуло у кањону „Grand Canyon”.

У Хрватској надлежне власти упозоравају, преко Twitter мреже, грађане и туристе на опасност „глупих и опасних селфија“ након што је један Kанађанин пао са 75 метара висине на Плитвичком језеру у покушају да направи жељену слику. Kанађанин је имао среће и преживео је пад.

И у многим другим деловима света постављене су забране или упозорења због све већег броја лица која су спремна да ризикују свој живот за „слику живота“.

Нажалост, и у Србији је познат случај смрти девојке, која је пала са зграде због снимања видеа за друштвене мреже…

 

Извор: mondo.rs

Сви медији који преузму текст, фотографије или видео, дужни су да наведу извор – Тимочка (timocka.rs). Уколико преузимају комплетан текст и фотографије, већи део текста, или је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.

Društvene mreže

24,862ПратилацаЛајкуј
4,536ПратилацаЗапрати
1,264ПратилацаЗапрати
222ПратилацаБаци суб