„Ртањ” надиграо „Тимок 1919” у Зајечару

Јуче су на Градском стадиону у Зајечару, у припремној утакмици пред почетак јесењег дела првенства, снаге одмерили домаћи „Тимок 1919” и „Ртањ” из Бољевца.

Гости су прошле године играли Зону „Исток” и освојили 30 бодова, заузевши 10. место на табели, док се Зајечарци поново враћају у четврти ранг такмичења одакле су и кренули у сезони 2018/2019 након формирања новог „Тимока” са префиксом 1919 и фузионисањем са „Радничким” из Лубнице.

Гости из Бољевца, предвођени искусним тренерем Марком Терзићем, јуче су надиграли Зајечарце у сваком сегменту игре и заслужено победили 0:2. Разлика на терену је била очигледна како у годинама тако и у искуству играња у сениорском фудбалу. Голове за „Ртањ” постигли су Дејан Адамовић у 25. минуту и Милош Лазаревић у 28. минуту игре.

Зајечарци су преко Николе Станојевића и Лазара Јеремића покушали да угрозе гол гостију, али искусни чувар мреже Никола Траиловић („Раднички” Ниш, Бор, овогодишње појачање „Ртња”) био је на висини задатка.