ВестиФондација „Искорак”: Онлајн трибина „(Не)искоришћени потенцијали Краљевице”

Фондација „Искорак”: Онлајн трибина „(Не)искоришћени потенцијали Краљевице”

У уторак 26. јануара, биће организована трибина о потенцијалима Спомен парк-шуме „Краљевица”, која ће бити директно преношена на Фесјбук страници Фондације „Искорак”.

Гледаоци ће бити у прилици да гостима постављају питања: „Шта корисници Спомен парк-шуме Краљевица виде као могућности за њено унапређивање?”, „Има ли Краљевица потенцијала да привуче додатне посетиоце?”, „Да ли туризам може бити основа за развој?”, „Шта треба презентовати, заштитити, допунити, промовисати и понудити?”.

Говорници на онлајн дискусији су:

  • Милан Јовановић — председник ПСД „Љуба Нешић”,
  • Предраг Ницић — старешина извиђачког одреда „Ђорђе Сименоновић”,
  • Др Милош Поповић — Запослен је као научни сарадник на Департману за биологију и екологију Природно математичког факултета Универзитета у Нишу. Радио је на неколико међународних пројеката и члан је „Натура 2000” тима. Један је од оснивача „Биологера”.

Онлајн трибина „(Не)искоришћени потенцијали Краљевице” почиње у 18:00 часова.

„Биологер” је 2018. године осмислио и покренуо тим ентузијаста из Србије чија је визија формирање највеће базе података о биодиверзитету у источној Европи. Тренутно су активне три локалне заједнице, у Србији (biologer.rs), Хрватској (biologer.hr) и Босни и Херцеговини (biologer.ba), чији су чланови су прикупили укупно око 135.000 података, а дигитализовано је преко 30.000 налаза из литературе.

„Биологер” је и својеврсна енциклопедија знања о природи и база податка која би могли помоћи научницима и људима који се баве заштитом природе. Ови подаци су вредни и могу бити коришћени за заштиту угрожених врста, израду атласа распрострањења и других публикација које ће унапредити наше знање о живом свету око нас и помоћи његову заштиту.

Пројекат „Наше краљевско место” се спроводи у оквиру пројекта Београдске отворене школе „Зелени инкубатор”, уз финансијску подршку Европске уније, Канцеларије за сарадњу са цивилним друштвом и Фондације „Фридрих Еберт”.

Од 2000. до данас, Европска Унија донирала је више од 3.6 милијарди евра Србији.

Средства су коришћена за подршку развоја, квалитета живота и реформи у следећим сферама: цивилна заштита, заштита од поплава и помоћ поплављеним подручјима, образовање, повезаност, заштита околине, здравствена заштита и заштита потрошача, култура, владавина права, локални развој, послови и привредни раст, јавна администрација, миграције, управљање јавним средствима, цивилно друштво и медији, социјална инклузија, омладина и спорт. ЕУ подршка је имплементирана кроз сарадњу са Владом Републике Србије. Европска Унија је донирала Србији више развојних средстава него сви други интернационални донатори заједно.

Сви медији који преузму текст, фотографије или видео, дужни су да наведу извор – Тимочка (timocka.rs). Уколико преузимају комплетан текст и фотографије, већи део текста, или је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.

Društvene mreže

24,862ПратилацаЛајкуј
4,536ПратилацаЗапрати
1,264ПратилацаЗапрати
222ПратилацаБаци суб