У зајечарској библиотеци одржана је промоција књиге „Ветрови заборава” аутора Живомира Тасића.
На промоцији, о аутору и делу, говорили су Стеван Јовановић – професор књижевности и Саша Јеленковић – књижевник и уредник културних програма као и сам аутор.
Живомир Тасић, који је већи део свог живота провео у Београду, са неколико ентузијаста заљубљених у свој црноречки крај, 2018. године оснива културно-уметничко друштво „Источњак”. У новонасталој едицији са истим именом, објављује и свој први роман „Ветрови заборава” који представља део огромног документарног и романсијерског материјала, сакупљаног и писаног деценијама уназад.
Тасић је осведочени колекционар који је осим предмета почео да чува и људске судбине и приче, које је најпре записивао, а затим предавао у рукописне књиге. Из свега тога настала је и ова књига. Аутор, у чијој сржи је заштита и чување, није могао да одоли изазову да сазна све о кривовирској учитељици, првој супрузи Војислава Ј. Илића Млађег, Даринки, чија је смрт волшебно заташкана. Након много година сакупљања сведочења мештана и судског материјала, истраживања мемоара, дневника и белешки посланика за културу, књижевника, државника, и политичара, анализа старих новина, аутор је открио да је Даринку убио муж. Он је након одлежане робије, захваљујући репутацији инспектора унутрашњих послова, успео у томе да јој се име свуда избрише и никада више не спомене.
Готово све о чему пише поткрепљено је фотографијама локација и личности, фотокопијама новинских чланака и фуснота и на крају разоткривањем, односно истином, која је с обзром да се налазила на погрешној страни, била готово непозната
„Пишући о њој, сачувао ју је и постао писац који ће,верујем, остати упамћен по ’Ветровима заборава’, али и по причама које ће, захваљујући њему, тек угледати светлост дана”, рекао је Стеван Јовановић.
Овим делом аутор је, ухвативши се у коштац са исправљањем и оживљавањем историје, приказао и целокупну слику времена Србије пре и после Првог светског рата.