У сарадњи са Британским саветом, Министарство просвете, науке и технолошког развоја спроводи пројекат „Школе за 21. век”, а тим поводом у Књажевцу је одржана тродневна обука.
Циљ овог програма је да подржи развој способности критичког мишљења и вештина решавања проблема и програмирања у току редовних и ваннаставних школских активности. У оквиру пројекта, Британски савет је донирао микробит уређаје свим основним школама, развио акредитован микробит онлајн курс, као и специјализоване обуке за употребу микробита у настави предмета Информатика и рачунарство и Техника и технологија.
С обзиром на то да програм наставе и учења новоуведеног наставног предмета „Дигитални свет“ предвиђа програмирање микробит уређаја, као и да је одређен број учитеља и учитељица већ учествовао у овим обукама током пилот пројекта, Британски савет је успео да обезбеди додатна средства за спровођење наставка пројекта у оквиру кога ће се у обуке и менторски програм укључити све учитељице и учитељи из школа које ће похађати обуку у циљу постизања што ефикаснијих и свеобухватнијих резултата.
„Обука је намењена за учитеље и учитељице из основних школа општине Књажевац. Циљ је да се обухвате сви наставници разредне наставе и да сви прођу обуку која се односи на развој вештина и критичког мишљења и решавања проблема, али и програмирања преко микробит уређаја. Деца од 1. до 4. разреда имају нов предмет ‘Дигитални свет‘ и у оквиру кога је предвиђено програмирање и деца ће управо преко микробит уређаја програмирати. Циљ је да се деца оснаже и да развијају вештине које су им потребне. Обуке су тродневне, а учитељи и учитељице након тога имају наставак активности у виду менторске подршке и састанака које ће имати са својим водитељима обука, где ће имати имплементацију знања и вештина које су стекли током обуке. Програми су најчешће усмерени на решавању проблема у локалним заједницама”, поручила је Стела Дурутовић, менаџерка пројекта у Британском савету.
Обуке финансира већим делом Британски савет.