ВестиПромоција књиге „Гусларке и свирачице на традиционалним инструментима” у Кладову

Промоција књиге „Гусларке и свирачице на традиционалним инструментима” у Кладову

Промоција књиге „Гусларке и свирачице на традиционалним инструментима” у Кладову

Придржавајући се свих препорука и мера безбедности, Библиотека „Центар за културу” Кладово позива своју публику на прво књижевно дружење током лета које обележава пандемија корона вируса.

У оквиру манифестације „Казан Култ” коју суфинансира Министарство културе и информисања РС, представља се књига „Гусларке и свирачице на традиционалним инструментима”.

Представљање књиге биће одржано данас, 28. августа са почетком у 19:00 часова на летњој позорници библиотеке у Кладову.

Учествују: Ива Ненић, ауторка; Небојша Брадић, редитељ; Зоран Хамовић, IP „Clio”; Неда Николић, Жаклина Николић, Библиотека „Центар за културу” Кладово и вокални солисти из етно групе „Гривна” ОМШ „Константин Бабић” Кладово, Ивана Болдорац и Анђелина Јовановић.

У својој књизи Ива Ненић спаја своја досадашња интересовања и истраживања, која се крећу кроз укрштања етномузикологије, савремених теорија идеологије, перформативности, рода, идентитета и разлике, увек пропуштаних кроз сочива студија културе.

Посвећеност теми жена, жена које су у историји и данас преузимале идентитете који се у стереотипним приказима не сматрају женским, и посебно то пропуштајући кроз музику, као извођачку праксу и као одређени уметничко-животни етос, ауторка је начинила значајан пробој, не само у релативно малој и на нашим просторима недовољно развијеној области студија рода, већ и у шире постављеном теоријскоми историјском разматрању положаја жена у Србији и на Балкану. (Из рецензије Адриане Захаријевић)

Основне и докторске студије Ива Ненић завршила је на Одсеку за етномузикологију Факултета музичке уметности у Београду, а на Интердисциплинарним студијама теорије уметности и медија београдског Универзитета уметности магистарске студије.

Ангажована је на програмима Београдске отворене школе, Истраживачке станице Петница и Центра за женске студије. Предавала је на бројним академским институцијама у Србији и иностранству. Научне радове, есеје и критике објављује у домаћим и страним научним часописима.

Њена интересовања се везују за културалне студије музике, критичку теорију, музику и идентификацију/трансгенерацијско памћење, популарну културу и теорију идеологије.

Сви медији који преузму текст, фотографије или видео, дужни су да наведу извор – Тимочка (timocka.rs). Уколико преузимају комплетан текст и фотографије, већи део текста, или је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.

Društvene mreže

24,864ПратилацаЛајкуј
4,536ПратилацаЗапрати
1,264ПратилацаЗапрати
222ПратилацаБаци суб