Тимочка КрајинаЗајечарПријави се на обуку за QА тестере и Асистента пројектног менаџера у...

Пријави се на обуку за QА тестере и Асистента пројектног менаџера у ИТ-у и буди стипендиста ТОЦ-а

ТОЦ из Зајечара уз подршку Министарства туризма и омладине, а у оквиру пројекта Дигитални ПОМАК 2.0, организоваће обуку за QА (Quality Assurance) и обуку за Асистентна пројектонг менаџера у ИТ-у.

Обуке су намењене свима који су желели да буду део ИТ сектора, али да не уче како да рограмирају.

Обука за QА тестинг – провера квалитета софтвера

С порастом израде различитих софтвера, апликација, сајтова, тј. Програмирања различитих софтврских решења све је већа и потреба за тестирањем тих производа и провером њихове исправност, како пре пуштања у етар, тако и током њиховог живота и развоја.

QА тестери софтвера су занимање које је све више тражено у ИТ свету и свету програмирања. Задатак QА тестера је да раде на тражењу грашака у софтверима и указивање на њих, како би програмери радили на откалањању багова на различитим софтврским решењима, како би она испуњавала одређене стандарде квалитета израде и функционисања софтвера.

Због све већег тржишта, броја производа, а самим тим и конкуренције, места за грешке нема или се морају свести на минимум, како би баш тај производ, захваљујући свом квалитету и исправности био препоруен од стране корисника другим корисницима. Самим тим, потражња за QА тестерима је достигла исти ниво потражње девелопера, док може да се деси да потражња за QА тестерима буде и већа него потражња за програмерима.

Шта ћете научити на обуци за QА тестере?

• Како изгледа процес настајања, али и развијања и у напређивања софтвера и вебсајтова?

• Које су основе теорије тестирања софтвера?

• Које се све платформе и алати користе у тестирању софтвера?

• Који су све ниови, методе и врсте тестирања софтвера?

• Како да формираш процес тестирања и како да направиш план тестирања?

• Шта је тест стратегија и како је направити?

Обука за Асистента пројектног менаџера у ИТ-у

Позиција Пројектног менаџер и асистента пројектног менаџера кључне су у функиоцнисању како великих, тако и мањих ИТ фирми.

Пројектни менаџер и асистен пројектног менаџера су особе задужене за комуникацију за девелоперима, дизајнерима, тестерима, али и клијентима. Они представљају особе чији је задатак да од клијента прикупља све релевантне информације неопходне девелоперима и дизајнерима за развој производа.

Асистент пројектног менаџера ИТ пројеката је поред пројектног менаџемнта кључна за развој једног ИТ пројекта.

Шта ћете научити на обуци за Асистентна пројектног менаџера у ИТ-у?

• Који је животни циклус једног ИТ пројекта – како се пројекат започиње, како дизајнира, развија, али и како се проверава квалитет једног ИТ пројекта?

• Које су то методе и технике управљања пројектом?

• Како изгледа организација једног ИТ пројекта?

• Како управљати временом, ризицима и трошковима једног ИТ пројекта?

• Колико су важне и како стећи вештине комуникације, тимског рада и вештине уговарања на ИТ пројекту?

Ко може да се пријави на обуке?

• Млади од 18 до 30 година из Зајечара;

• Млади који би хтели да буду део део ИТ индустрије;

• Млади без претходног програмерског знања.

Како се пријавити на обуке?

За обуку се можете пријавити попуњавањме кратког онлине формулара.

Рок за пријаву је 5. септембар 2023. године. До 23:59, а резултати селекције учесника биће познати до 7. септембра 2023. године. Одабрани учесници биће обавештени путем е-маила који буду оставили у пријави.

Обе обуке биће реализована у Зајечару, у Простору за ПОМАК, током септембра и октобра месеца. Свака обука имаће по 20 радионица.

Након завршеног курса, по двоје најактивнијих са оба курса имаће прилику да прођу плаћену праксу у две ИТ фирме.

Неопходно је да полазници поседују лап топ рачунар и основна знања за коришћење рачунара.

Сви полазници обуке потписаће уговор о стипендирању који подразумева да ТОЦ сноси све трошкове за организацију обука, а да сте ви обавезни да присуствујете свим модулима обука.

По испуњењу уговорних обавеза и успешног завршетка програма обуке, учесницима ће бити додељени сертификати о завршеним обукака и стеченим основним знањима за позицију QА тестера, односно за позицију Асистетна пројект менаџера у ИТ-у.

Комплетне трошкове учешћа на Обуци за QА тестере, као и на обуци за Асистентна пројектног менаџера покрива ТОЦ, укључујући и трошкове, исхране и освежења на обукама, хонораре предавача, као и материјала неопходних за реализацију обуке.

Твоје присуство током трајања целе обуке биће обавезно.

За више информација можете контактирати ТОЦ на konkurs@toc.rs или путем телефона 069/4441-091.

Пројекат “Дигитални ПОМАК 2.0” спроводи ТОЦ Асоцијација за развој одрживих заједница, финансира Министарство туризма и омладине Републике Србије.

Сви медији који преузму текст, фотографије или видео, дужни су да наведу извор – Тимочка (timocka.rs). Уколико преузимају комплетан текст и фотографије, већи део текста, или је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.

Društvene mreže

24,861ПратилацаЛајкуј
4,537ПратилацаЗапрати
1,264ПратилацаЗапрати
222ПратилацаБаци суб