ФК „Тимок 1919“ у финалу КУП-а ФС Зајечарског округа

ФК „Тимок 1919” Зајечар

У Зајечару је одиграна утакмица полуфинала КУП-а ФС Зајечарског округа између ОФК „019“ и ФК „Тимока 1919“.

У регуларном делу утакмице резултат је био нерешен, ОФК „019“ – ФК „Тимок 1919“ 1:1 (1:1), а након пенала 2:4 у корист „Тимока 1919“.

Стрелци: Марко Цветковић у 2. минуту („Тимок 1919“) и Бобан Димитријевић у 14. минуту (ОФК „019“).

Фудбалери „Тимока 1919“ су први приступили извођењу једанаестераца, а прецизни су били Марко Цветковић, Александар Јовановић, Марко Ристић и Урош Николић. За ОФК „019“ голове су постигли Ненад Јанковић и Мартин Бућин, Милош Тодоровић је погодио стативу, док је Александру Митровићу шут са беле тачке голман Јовановић одбранио.

Овом победом ФК „Тимок 1919“ се пласирао у финале КУП-а ФС Зајечарског округа, где га 24. маја 2023. од 17:00 сати очекује дуел против књажевачког „Тимочанина“ који је у Бољевцу савладао „Ртањ“ резултатом 6:1.

ИО ФСЗО ће у наредним данима донети одлуку да ли ће финале бити одиграно у Зајечару или у Књажевцу.