ВестиФабрика „Горење Home” у Зајечару престаје са радом

Фабрика „Горење Home” у Зајечару престаје са радом

Фабрика „Горење Home” Зајечар
Фото: „Горење Home”

Менаџмент „Горења” донео је одлуку о окончању производних операција у зајечарској фабрици за производњу санитарне опреме „Горење Home”, која дуже време послује са значајним губицима.

Две године након доношења стратешке одлуке да пословање фокусира на снажно развијање основне делатности – производњу кућних апарата и постепени излазак из осталих производних делатности, менаџмент „Горења” донео је одлуку о окончању производних операција у зајечарској фабрици за производњу санитарне опреме „Горење Home”, која дуже време послује са значајним губицима – наводи се у саопштењу ове компаније данас достављеном медијима.

Менаџмент „Горења” води интензивне преговоре са два потенцијална партнера који би изнајмили или купили простор и капацитете за производњу и омогућили поновно запошљавање радника у зајечарској фабрици у што краћем року, истиче се у саопштењу.

„Ми очекујемо да би ти преговори могли да буду окончани веома брзо. Оба заинтересована партнера имају намеру да шире делатност, па би у овој фабрици посао могло да нађе и више радника него што их ми у овом тренутку имамо. Реч је иначе о можда и најбољем тиму запослених који ’Горење Група’ има, и зато је одлука о повлачењу из производње за нас била веома тешка”, истакао је Владо Кребс, директор „Горење Home” Зајечар.

Кребс је додао и то да одлука о обустављању производње нема везе са актуелном пандемијом. Она је резултат значајних губитака које ова фабрика има, као и стратешке одлуке „Горења” да се фокусира на основну делатност производње кућних апарата, и да се повуче из свих осталих, попут производње санитарних уређаја.

У разговору са представницима репрезентативног синдиката постигнут је договор о свим битним елементима окончања уговора о раду и отпремнинама за 102 запослена у зајечарској фабрици.

„Горење Home” у Зајечару почело је са радом 2011. године купивши ликвидирану компанију „Порцелан”. Главни портфолио у последње две године чинили су производња судопера, умиваоника и санитарне опреме. И поред инвестиција од преко 10 милиона еура уложених опрему и инфраструктуру у претходних девет година, ова фабрика није успела да обезбеди одрживост пословања.

У претходне две године, током имплементације стратешког плана о постепеном изласку из споредних делатности матична компанија у Словенији продала је мариборско предузеће за прераду отпада „Горење Суровина” и његове огранке фирми „Еко Суровина”, као и фабрику бојлера „Горење Тики” из Старе Пазове.

Сви медији који преузму текст, фотографије или видео, дужни су да наведу извор – Тимочка (timocka.rs). Уколико преузимају комплетан текст и фотографије, већи део текста, или је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.

Društvene mreže

24,863ПратилацаЛајкуј
4,536ПратилацаЗапрати
1,264ПратилацаЗапрати
222ПратилацаБаци суб