Тимочка КрајинаЗајечарДиректор зајечарског театра Владимир Ђуричић изабран за председника Заједнице професионалних позоришта Србије

Директор зајечарског театра Владимир Ђуричић изабран за председника Заједнице професионалних позоришта Србије

Дан позоришта „Зоран Радмиловић” и јубилеј 77 година од прве премијере „Жита цветају” биће обележен богатим програмом

Директор зајечарског театра Владимир Ђуричић изабран је за председника Заједнице професионалних позоришта Србије на седници председништва која је 3. марта 2025. године одржана у Крагујевцу.

Заједница је основана 1965. године у Зајечару и обухвата 17 професионалних позоришта. Исте године, у Зајечару су први пут су одржани и Сусрети професионалних позоришта Србије „Јоаким Вујић“. Заједница, поред ове смотре, организује и Фестивал представа за децу „Мали Јоаким” и бави се унапређењем рада професионалних позоришта у Србији.

Седиште Заједнице професионалних позоришта Србије наредне две године биће у Зајечару.

Сви медији који преузму текст, фотографије или видео, дужни су да наведу извор – Тимочка (timocka.rs). Уколико преузимају комплетан текст и фотографије, већи део текста, или је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.

Društvene mreže

24,830ПратилацаЛајкуј
4,659ПратилацаЗапрати
1,264ПратилацаЗапрати
222ПратилацаБаци суб